Kluby Seniora


Seniorzy z Żelaznej w okresie epidemii

2020-04-02

Seniorzy z Klubu „ Senior+” w Żelaznej w porozumieniu z Wójtem Gminy Dąbrowa i Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie we współpracy z koordynatorem Klubu pomimo panującej epidemii aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej . Koordynator Klubu „Senior+” Pani Gertruda Ledwig prowadzi zdalnie zajęcia z seniorami. Aktualnie seniorzy szyją maseczki dla seniorów z gminy.
#aktywni#seniorzy#z#Żelaznej

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r.

  2020-03-12

  W dniu 11 marca 2020 r. w Klubie Seniora w Żelaznej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego. Ta piękna tradycja na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Gminy Dąbrowa. Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II ma na celu dowartościowanie cierpienia chorych oraz zapewnienia im lepszej opieki. Zaplanowane spotkanie było również okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzajemnych rozmów oraz pozostawienia na chwilę trosk jakie często wiążą się z kłopotami zdrowotnymi. Podczas spotkania Wójt Gminy Dąbrowa – Katarzyna Gołębiowska –Jarek wszystkim opiekującym sie chorymi złożyła wyrazy wdzięczności i uznania za oddanie z jakim wykonują obowiązki, za wcielenie szlachetnej misji służenia drugiemu człowiekowi w jego chorobie, bólu i cierpieniu oraz życzyła pogody ducha każdego dnia.
  Korzystając z okazji, sołtys Żelaznej - Pani Gertruda Ledwig zaprezentowała ozdoby wielkanocne wykonane na warsztatach przez seniorów, które trafią na kiermasz wielkanocny. Podziwiamy kreatywność i pomysłowość oraz umiejętności naszych seniorów.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


   Zajęcia w Klubie Seniora zawieszone!!!!

   2020-03-11

   Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie informuje, że w związku z decyzją rządu i Men od jutra 12 marca 2020 r. do odwołania będą zawieszone zajęcia w Klubie Seniora w Żelaznej. O dalszych decyzjach mieszkańcy gminy Dabrowa będą na bieżąco informowani.


   Roczek Klubu Seniora w Żelaznej

   2020-01-07

   W dniu 6 stycznia 2020 r. w Klubie Seniora w Żelaznej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji pierwszej rocznicy otwarcia klubu. W spotkaniu uczestniczyła Pani Wójt Gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska- Jarek, która podziękowała seniorom za zaangażowanie w działalność klubu i życzyła wszystkim pomyślności i owocnej dalszej współpracy. Roczek Klubu Seniora uczcili występem w kościele chórzyści z Kątów Opolskich a gości uraczono smacznym poczęstunkiem na sali Klubu Senior+ w Żelaznej.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


    Klub Seniora w Żelaznej

    2020-01-02

    Klub „Senior+” w Żelaznej funkcjonuje od 2019r., jego celem jest w szczególności zapewnienie wsparcia seniorom/ osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+ / przez umożliwienie korzystania z ofert na rzecz społecznej aktywizacji, w tym prozdrowotnej w zakresie aktywności ruchowej, a także oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej, w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.
    Klub jest dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

    Adres Klubu:
    Klub „ Senior+” w Żelaznej
    ul. Opolska 58
    49-120 Żelazna


    Druki do pobrania

    2020-01-02

    W załączeniu druki do pobrania

    Dołączone pliki:


    Uchwała w sprawie utworzenia Klubu Seniora w Żelaznej

    2020-01-02

    W załączeniu Uchwała NR XV/137/19 Rady Gminy Dąbrowa

    Dołączone pliki:


    Regulamin Klubu Seniora w Żelaznej

    2020-01-02

    W załączeniu regulamin

    Dołączone pliki:


    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie. ul. Powstańców Śl. 2, 49-120 Dąbrowa tel./fax (77) 464 17 78

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji