Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie

Wirus SARS -CoV -2 - wybierz podmenu:

Pomoc w dotarciu do punktów szczepień‼

Data publikacji: 2021-01-19

Pomożemy potrzebującym mieszkańcom w dotarciu do punktów szczepień‼

- szczepienia będą realizowane przez NZOZ OŚRODEK ZDROWIA w Dąbrowie, ul. Ciepielowicka 13.

- osoby starsze i niepełnosprawne, mające trudności z dotarciem do punktu szczepień w Dąbrowie mogą liczyć na pomoc że strony gminy.

Zgłoszenia pod numerem telefonu:

502 687 577 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00-14.00.

 

 

szczepienieszczepienie

Nie-Sami-Dzielni

Data publikacji: 2020-12-02

Dzięki porozumieniu z Marszałkiem Województwa Opolskiego w ramach projektu „Nie-Sami-Dzielni” od 1 grudnia 2020 r.  ruszyły ciepłe posiłki dla osób samotnych i niesamodzielnych z Gminy Dąbrowa. Realizacja projektu obejmuje czas od 1 grudnia 2020 do 31 stycznia  2021 r.  Uruchomiona została też pomoc w robieniu zakupów dla potrzebujących w ramach działalności kuriera społecznego. Oferta skierowana jest do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu za względu na wiek, stan zdrowia i niepełnosprawność, także do osób starszych, samotnie gospodarujących i nieposiadających rodziny bądź innych osób do pomocy.   

Realizatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej  w Dąbrowie.

W razie pytań prosimy o kontakt z tutejszym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod nr telefonu 77 464 17 78.

Liderem projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

nie-sami-dzielni

KOMUNIKAT

Data publikacji: 2020-10-26

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ( ... ) osoby, które ukończyły 70 rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celu:

1) wykonywania czynności zawodowych lub służbowych;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego;
3) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

Ponadto w szczególnie trudnej sytuacji tj. niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, trudna sytuacja rodzinna, brak pomocy osób najbliższych w tym sąsiadów, osoby po 70 roku życia mogą skontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie 502 687 228 od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 - 15:30 w celu uzyskania wsparcia w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb dnia codziennego.

Drogi Seniorze, jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego możesz zadzwonić do psychoterapeuty z Punktu Konsultacyjnego w Dąbrowie - Pani Edyty Jonik- Ćwikła- tel. 604 247 521 i uzyskać profesjonalną pomoc.