Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie

Kluby Seniora - wybierz podmenu:

Życzenia Świąteczne - Wigilia 2020

Data publikacji: 2020-12-22

klub seniora dabrowa

Pierwsze Kartki Świąteczne z życzeniami od Pani Wójt i Kierownika OPS dotały do Naszych Seniorów z Klubu Senior + z Dąbrowy, Żelaznej i Nowej Jamki. Dziękujemy Koordynatorom p. Gertrudzie Ledwig i Roksanie Odziomek za przygotowanie Życzeń Świątecznych dla Naszych Klubowiczów z Klubu Senior+.

kartki świąteczne z życzeniamikartki świąteczne z życzeniamikartki świąteczne z życzeniamikartki świąteczne z życzeniami

Wsparcie dla mieszkańców Żelaznej

Data publikacji: 2020-12-15

klub seniora dabrowa

Pomimo zawieszonej działalności działamy!!!

Koordynator Klubu Seniora + w Żelaznej Pani Gertruda Ledwig przy współpracy z DFK Żelazna przygotowała paczki świąteczne dla seniorów z Żelaznej. Brawo za działania!!!

 

pakowanie paczekpakowanie paczekpakowanie paczekpakowanie paczekpakowanie paczek

Warsztaty świąteczne w Żelaznej

Data publikacji: 2020-12-15

klub seniora dabrowa

W ramach warsztatów Pani Gertruda Ledwig przygotowała kartki świateczne, które zostaną przekazane dla mieszkańców gminy wraz z życzeniami świątecznymi od Pani Wójt Gminy Dąbrowa oraz  Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie.

kartki świąteczne z życzeniamikartki świąteczne z życzeniami

Nasi seniorzy w Kwartalniku Empowerment

Data publikacji: 2020-11-18

klub seniora dabrowa

Kluby Senior+ działające na terenie Gminy Dabrowa docenione w Kwartalniku Empowerment Senior- wydawca ROPS Opole. Zachęcamy do lektury.

-----

Wsparcie psychologiczne!!!

Data publikacji: 2020-10-29

klub seniora dabrowa

W ramach projektu " Opolski senior -zapewnienie wsparcia osobom niesamodzielnym oraz ich opiekunom" istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego.
W załączeniu informacja.

Załączniki:

  1. Wsparcie psychologiczne!!! (plik pdf 269KB)

Seniorzy z Żelaznej w okresie epidemii

Data publikacji: 2020-04-02

klub seniora dabrowa

Seniorzy z Klubu Senior+ w Żelaznej w porozumieniu z Wójtem Gminy Dąbrowa i Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie we współpracy z koordynatorem Klubu pomimo panującej epidemii aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej . Koordynator Klubu Senior+ Pani Gertruda Ledwig prowadzi zdalnie zajęcia z seniorami. Aktualnie seniorzy szyją maseczki dla seniorów z gminy.
#aktywni#seniorzy#z#Żelaznej

Seniorzy z Żelaznej w okresie epidemiiSeniorzy z Żelaznej w okresie epidemiiSeniorzy z Żelaznej w okresie epidemiiSeniorzy z Żelaznej w okresie epidemiiSeniorzy z Żelaznej w okresie epidemii

Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r.

Data publikacji: 2020-03-12

klub seniora dabrowa

W dniu 11 marca 2020 r. w Klubie Seniora w Żelaznej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego. Ta piękna tradycja na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Gminy Dąbrowa. Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II ma na celu dowartościowanie cierpienia chorych oraz zapewnienia im lepszej opieki. Zaplanowane spotkanie było również okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzajemnych rozmów oraz pozostawienia na chwilę trosk jakie często wiążą się z kłopotami zdrowotnymi. Podczas spotkania Wójt Gminy Dąbrowa - Katarzyna Gołębiowska -Jarek wszystkim opiekującym sie chorymi złożyła wyrazy wdzięczności i uznania za oddanie z jakim wykonują obowiązki, za wcielenie szlachetnej misji służenia drugiemu człowiekowi w jego chorobie, bólu i cierpieniu oraz życzyła pogody ducha każdego dnia.
Korzystając z okazji, sołtys Żelaznej - Pani Gertruda Ledwig zaprezentowała ozdoby wielkanocne wykonane na warsztatach przez seniorów, które trafią na kiermasz wielkanocny. Podziwiamy kreatywność i pomysłowość oraz umiejętności naszych seniorów.

Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r. Światowy Dzień Chorego - 11 marca 2020 r.

Zajęcia w Klubie Seniora zawieszone!!!!

Data publikacji: 2020-03-11

klub seniora dabrowa

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie informuje, że w związku z decyzją rządu i Men od jutra 12 marca 2020 r. do odwołania będą zawieszone zajęcia w Klubie Seniora w Żelaznej. O dalszych decyzjach mieszkańcy gminy Dabrowa będą na bieżąco informowani.

Roczek Klubu Seniora w Żelaznej

Data publikacji: 2020-01-07

klub seniora dabrowa

W dniu 6 stycznia 2020 r. w Klubie Seniora w Żelaznej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji pierwszej rocznicy otwarcia klubu. W spotkaniu uczestniczyła Pani Wójt Gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska- Jarek, która podziękowała seniorom za zaangażowanie w działalność klubu i życzyła wszystkim pomyślności i owocnej dalszej współpracy. Roczek Klubu Seniora uczcili występem w kościele chórzyści z Kątów Opolskich a gości uraczono smacznym poczęstunkiem na sali Klubu Senior+ w Żelaznej.

Roczek KLlubu Seniora w ŻelaznejRoczek KLlubu Seniora w ŻelaznejRoczek KLlubu Seniora w ŻelaznejRoczek KLlubu Seniora w ŻelaznejRoczek KLlubu Seniora w ŻelaznejRoczek KLlubu Seniora w Żelaznej

Druki do pobrania

Data publikacji: 2020-01-02

klub seniora dabrowa

W załączeniu druki do pobrania

Załączniki:

  1. Druki do pobrania (plik pdf 448KB)
  2. Druki do pobrania (plik pdf 429KB)
  3. Druki do pobrania (plik pdf 459KB)
  4. Druki do pobrania (plik pdf 365KB)
  5. Druki do pobrania (plik pdf 454KB)
  6. Druki do pobrania (plik pdf 605KB)

Regulamin Klubu Seniora w Żelaznej

Data publikacji: 2020-01-02

klub seniora dabrowa

W załączeniu regulamin

Załączniki:

  1. Regulamin Klubu Seniora w Żelaznej (plik pdf 532KB)

Uchwała w sprawie utworzenia Klubu Seniora w Żelaznej

Data publikacji: 2020-01-02

klub seniora dabrowa

W załączeniu Uchwała NR XV/137/19 Rady Gminy Dąbrowa

Załączniki:

  1. Uchwala utworzenia Klubu Seniora w Żelaznej (plik pdf 89KB)

Klub Seniora w Żelaznej

Data publikacji: 2020-01-02

klub seniora dabrowa

Klub Senior+ w Żelaznej funkcjonuje od 2019r., jego celem jest w szczególności zapewnienie wsparcia seniorom/ osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+ / przez umożliwienie korzystania z ofert na rzecz społecznej aktywizacji, w tym prozdrowotnej w zakresie aktywności ruchowej, a także oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej, w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.
Klub jest dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020.

Adres Klubu:
Klub Senior+ w Żelaznej
ul. Opolska 58
49-120 Żelazna